VAATA | President Kersti Kaljulaid ja e-hariduse eksperdid annavad koduõppe osas nõu

 (82)

Delfi toob lugejateni täna toimunud hariduse infotehnoloogia sihtasutuse (HITSA) veebiseminari "10 kodust koolipäeva – õpitud peatükid".

Seminari eesmärk on vaadata tagasi möödunud kümnele päevale distantsõppes, toetada hariduskogukonda ning anda innustust ja ideid distantsõppega edasiliikumiseks eelkõige õpetajatele ja koolijuhtidele, aga ka lapsi koduõppes toetavatele lapsevanematele.

Veebiseminari vestlusringis "Kuidas on möödunud esimesed kümme päeva distantsõppel" osaleb ka president Kersti Kaljulaid, lisaks on olukorra üle arutamas Lihula gümnaasiumi õpilane Joosep Michels, lapsevanem Triin Lumi, Viljandi riigigümnaasiumi matemaatikaõpetaja Marika Anissimov ja HITSA ning Gustav Adolfi gümnaasiumi haridustehnoloogIngrid Maadvere.

Haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Liina Põld annab koolidele ministeeriumi soovitused, kuidas distantsõppel edasi minna.

Sellest, kuidas koole ja õpetajaid digitaalses distantsõppes aidatakse ja e-õpet soodustavatest tööriistadest räägib HITSA juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan.

Psühholoog Kadri Järv Mändoja räägib sellest, kuidas isoleeritus inimesele mõjub, eriti, kui see on pikem? Samuti jagab ta lapsevanematele soovitusi, kuidas last aidata ja toetada, jäädes ise terveks?

Milleks peaks valmistuma koolid paari kuu vaates - direktor Mare Räis tutvustab Järveküla kooli kriisiplaani järgmiseks kaheks kuuks.

Seotud lood:

Ja lõpetuseks jagab Innove juhatuse esimees Birgit Lao õpetajatele õppekorralduslikke nõuandeid.

Küsimusi esinejatele saab esitada siit, kasutades koodi koduope.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!