Vaata, mitut kohta ihkavad erakonnad riigikokku saada

 (28)
Vaata, mitut kohta ihkavad erakonnad riigikokku saada
Foto: Ilmar Saabas

Erakondade peasekretärid avaldasid täna Kuku raadio saates „Vastasseis“ oma ootused riigikogu valimiste tulemuste osas - kõigi lootused on seotud eelmiste tulemuste parandamisega.

„Oleme seadnud eesmärgiks 33 kohta,“ ütles Reformierakonna peasekretär Kristen Michal. „Täna on väga selge, et meie ja Keskerakonna vahe on väga väike ja IRL on kusagil seal vahepeal.“

IRLi peasekretär Ken-Marti Vaher tunnistas, et erakonnale valmistaks pettumuse see, kui tulemus oleks eelmistest riigikogu valimistulemusest – 19 kohta – halvem. „Selleks, et saada 20 kohta, on vaja viiendiku valijaskonna toetust,“ sõnas ta, lükates ümber saatejuhi väite nagu oleks lihtne saada paremat tulemust.

Sotsiaaldemokraat Kalvi Kõva sõnul on erakond seadnud sihiks 15 kohta riigikogus võrrelduna praeguse kümne kohaga. „Kui tulemus jääb alla 15 koha, siis vaatame peeglisse ja oleme pettunud,“ lausus Kõva.

Ain Kabal Eestimaa Rohelistest avaldas, et erakond on päris hästi toiminud, kui õnnestub säilitada kuus kohta riigikogus. Vabade meeste juurdetulekuga loodavad rohelised tema sõnul kohtade arvu kahekordistada.