VAATA, kas lipo õigustab linna soodsaima kaupluse tiitlit!

 (111)
VAATA, kas lipo õigustab linna soodsaima kaupluse tiitlit!
Lipos peab kauba kättesaamiseks seisma leti taga - nagu vanastiFoto: Rauno Volmar

21. mail Lasnamäel avatud munitsipaalpood Lipo on lasnamäelaste seas popp kauplus, sest mõned kaubad on seal tõesti odavamad kui mujal. Samas tunnistavad Lipo kliendid, et igapäevaseid oste teevad nad siiski teistes poekettides, kus hinnad on vaata et soodsamadki.

Lipo klientidest lõviosa moodustab eakam elanikkond, kes tulevad Liposse mitte niisama šoppama, vaid konkreetse kauba järele. Lipo meelitab nimelt odavate köögiviljade, suhkru, jahu ja lihaga. Poes on pidevalt umbes 10-15 klienti ning müüjatel on käed pidevalt tööd täis.

Kilo suhkrut maksab Lipos 54 senti, makaronid 19 senti, tatar 59 senti. Kahekilose jahupaki saab 78 sendiga, neljane WC-paberi pakk maksab 44 senti, kahekilone pesupulbripakk 2.88 eurot.

Piimaliiter maksab Lipos 49 senti, kilo porgandeid 55 senti, sibul 49 senti, apelsinid 82 senti, õunad 44 senti ning Toolse leib 40 senti.

Kauplusega samas hoones asub kohvik, kus aga hinnad pole sugugi nii "munitsipaalsed". Väike pudel vett maksab seal euro, pokaalis magustoit 2.50 eurot, tilluke võileib 85 senti.

Vaata venekeelsest videost, mida arvavad lasnamäelased Lipost! Muuhulgas selgub, et nii mõnigi Lipo klient eelistab oma tavaoste teha siiski Maxima poodidest, kus hinnad on vaata et soodsamadki.