Vaablane nõelas mehe surnuks

 (82)

Laupäeva hommikul sai Tammistes koerte harjutusväljakul jalutav keskealine mees vaablase käest nõelata, kiirabi kohale jõudes oli mees juba kliinilises surmas ja elustamiskatsetele ei reageerinud.

56aastane mees sai nõelata kahe silma vahele, kirjutab Pärnu Postimees. Omaste jutu järgi hakkas ta 20 meetri käimise järel kaebama õhupuuduse ning halva enesetunde üle ja talle kutsuti kiirabi.

Väljakutse saanud kiirabiarsti Maris Filippovi sõnul sai patsient vaablasehammustusest harvaesineva anafülaktilise shoki ja kiirabi saabudes puudus mehel iseseisev elutegevus.

“Üliraske seisund tekkis väga kiiresti,” ütles Filippov. “Meie saabudes oli ta juba surnud.”

Nõelata saadud mehel võis abikaasa jutu järgi olla probleeme südamega. Et vaablane nõelas kiire verevarustusega peapiirkonda, läks mürk kohe vereringesse. Filippov ei välistanud ka infarkti. Surma põhjuse selgitab lahkamine.

Anafülaktiline shokk ehk organismi üliraske seisund tekib nõelamisel harva ja õigeaegselt osutatud meditsiinilise abi puudumisel lõpeb surmaga. Soodumus on eelkõige kroonilistel haigetel ja allergikutel.

Allergilise reaktsiooni tunnuseks on turse ja punetus torkehaava ümber, selle üleminemisel anafülaktiliseks seisundiks tekivad hingamispuudulikkus, pearinglus ja -valu ning tasakaaluhäired.

Nähtude ilmnemisel tuleb kohe kutsuda kiirabi.