Uus valitsusliit otsustas: lastetoetused tõusevad 45 euroni

 (164)
Taavi Rõivas
Taavi RõivasFoto: Eero Vabamägi

Täna riigikogus jätkunud koalitsiooniläbirääkimistel leppisid Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond kokku, et jätkatakse lastetoetuste tõusu reformiga, kahekordistades enam abi vajavate perede toetused. Samuti suurenevad esimese ja teise lapse toetused.

"Esimese ja teise lapse toetus tõuseb 1. jaanuarist 2015 19,18 eurolt 45 euroni ja pered, kes vajavad riigi tuge enam, saavad veel 45 eurot vajaduspõhist toetust lisaks ehk kokku 90 eurot nii esimese kui teise lapse kohta. Kolmanda lapse toetus tõuseb 76,7 eurolt 100 euroni," ütles peaministrikandidaat, sotsiaalminister Taavi Rõivas Reformierakonna pressiteates.

Rõivase sõnul käivitab uus valitsusliit programmi lasteaiakohtade puuduse kaotamiseks käimasoleva Euroopa Liidu eelarveperioodi jooksul ning lastehoiuvõimaluste avardamiseks makstakse omavalitsustele toetust.

Uue valitsuse moodustamisel on prioriteetideks tööjõumaksude vähendamine, sealhulgas tulumaksu ja töötuskindlustusmakse määra langetamine ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmine, lastetoetuste tõus ja kaitsekulude tagamine vähemalt 2% SKTst.