Uus kollektiivleping jätaks lahenduseta mitmed arstide probleemid

 (22)
Arsti töötool
Foto: Andres Putting

Homme algab meedikute streik. Eesti arstide liit ei võtnud vastu haiglate liidu pakkumist 6,6-protsendisele palgatõusule ja uue kollektiivlepingu sõlmimisele. Uus kollektiivleping oleks tähendanud, et lahenduseta jäävad paljud muud meditsiinitöötajate probleemid.

"Seadus ütleb selgelt, et kui on töötüli ja välja on kuulutatud streik, mis on kohe kohe algamas, siis peavad pooled asuma lahendama seda konkreetset töötüli ehk siis jätkama läbirääkimisi juba esitatud kollektiivlepingu projekti põhjal sealt kust need jäid pooleli eriarvamuste protokolli sõlmimise ajal," selgitas arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa.

Kui pakkumine oleks vastu võetud, poleks arstidel enam streigiõigust ja lootust mitmeaastasele kollektiivlepingule, mis puudutaks väga paljude meditsiinitöötajate tasu, tööaega, ületunnitööd ja muude küsimuste lahendamist, vahendab ERR Uudised. Haiglate liidu pakutud uus leping oli Rehemaa sõnul märksa kõhnem.

"See kollektiivleping sisaldas ainult ühte punkti ehk miinimumtunnitasude suurusi järgmiseks aastaks. See oli kõik," märkis Rehemaa.