Uuring: Briti lapsed elavad Eesti lastest halvemini

 (46)
Uuring: Briti lapsed elavad Eesti lastest halvemini
Foto: Andres Putting

Suurbritannia heategevusliku organisatsiooni tehtud analüüsist selgub, et suhtelist heaolu arvestades on Briti lapsed halvemas seisundis kui näiteks Sloveenia, Eesti ja Kreeka lapsed.

Organisatsioon Save The Children reastas oma tabelis 43 "arenenud riiki" ning Suurbritannia saavutas seal 23. koha. Sellist tulemust peab Save The Children "rahvuslikuks häbiplekiks", vahendab ajaleht Daily Mail.

Nimetatud uuring (State of the World’s Mothers) mõõdab laste heaolu kolme näitaja põhjal - eelkooliealiste õpe, õppimine keskkoolis ja alla viie aasta vanuste laste suremus.

Tabeli koostajaid teeb eriti murelikuks õppimisega hõivatud Briti eelkooliealiste laste osakaal. Kui Ühendkuningriigis on see 81 protsenti, siis Prantsusmaal, Saksamaal ja Hollandis on see 100 protsenti.

"Me teame, et ligipääs sõimele või lasteaiale on kasulik kõigile lastele, eriti aga vaesematest peredest pärit lastele," selgitas Save The Childreni juht Justin Forsyth. "On täiesti häbiväärne, et Suurbritannia jääb nii palju maha sarnase suuruse ja elatustasemega riikidest."

Samuti kritiseeris ta valitsuse plaane lastehoiukulutusi vähendada, mis tema sõnul mõjuvad vaeste perede lastele veelgi valusamalt.

Rootsi on uuringu andmetel lapse jaoks parim riik, järgnevad Itaalia ja Jaapan.

Vihje artikli kohta saabus Delfile Rahva hääle kaudu.