Uued koroonapiirangud tulevad, kui nakatunuid on kahe nädala peale 300

 (125)
Terviseameti COVID-19 pressikonverents
Terviseameti COVID-19 pressikonverentsFoto: Rauno Volmar

Terviseametil on kindlaks määratud koroonahaigestumiste piirarv, mille täitumisel hakatakse ühiskonnas taas piiranguid seadma.

Terviseameti peadirektori kt Mari-Anne Härma kinnitas Vikerraadio saates "Uudis+", et võttis uudise kaheksast koroonapositiivsest vastu rahulikult, vahendab ERR.

"Siis, kui mina majja jõudsin, juba terviseameti inimesed toimetasid, meedia oli hästi juba kursis kõigega, inimesi juba helistati läbi. Mina saan rahulikult olla, tean, et terviseametis töö käib," kinnitas Härma.

Mitu nakatumist peab selleks olema, et olukorda saaks juba teiseks laineks nimetada, ei osanud Härma konkreetselt nimetada.

Eesti kogunakatunute arv peaks olema üle 25 nakatunu 100 000 elaniku kohta ehk umbes 300 juhtu kogu elanikkonna peale kahe nädala jooksul, et terviseamet asuks kehtestama uusi piiranguid. Ajaliselt teeb see umbes 21 nakatunut ööpäevas iga ööpäeva kohta kahe nädala jooksul. Lisaks peaks neid koldeid olema paljudest allikatest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!