Arutelu hargnes finantstehnoloogia ettevõtete Eestisse toomise regulatsioonideni, aga jätkus ka Meeritsa torkega, et DNB ja Nordea panga ühinemine on nende turult lahkumise strateegia.
Palling pakkus, et pangamaksu tõttu lahkuvad Eestist ka teised pangad. "1,3-miljonilise turu pärast pangad end peksta ei lase."
Neivelti arvates ei lahku Eestist pangamaksu pärast küll keegi. "Eestis teenivad pangad kaks korda rohkem, kui oleks normaalne."
See paistis Pallingule eriti vastumeelne olevat ning ta tegi ettepaneku, et Neivelt pakuks välja nimekirja nendest ettevõtetest, kes veel liigselt teenivad. "Saab maksu peale keerata," sõnas ta.
"Kui oligopoolsel siseturul teenib keegi liiga suurt kasumit, siis see on riigi probleem," argumenteeris Neivelt.
Loodava koalitsiooni majandus- ja maksupoliitikasse suhtus Pallingust ja Rõivasest rahulikumalt Reformierakonda kuuluv Meelis Atonen, kelle sõnul "tundub kõik täitsa normaalne". Atonen tundis muret, kust leitakse kõige teostamiseks raha.
Eraldi debati pidasid maha ajakirjanik Anvar Samost ja riigihalduse minister Arto Aas.
Aas möönis, et koalitsiooni programmis on sotsiaalne mõõde olemas, kuid rõhutas, et puuduvad ettepanekud, mis majandusele hoogu annaks. "Algul seda lubati. Palju tühje loosungeid."