Uue valitsuse kultuuriministriks saab ilmselt Tõnis Lukas

 (111)
Tõnis LukasFoto: Taavi Sepp

Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa valitsuse kultuuriministriks saab tõenäoliselt senine Tartu kutsehariduskeskuse juht, endine Eesti Rahva Muuseumi direktor ja varasem minister Tõnis Lukas.

"Kui homme volikogu kinnitab, siis tõenäoliselt," vastas Lukas Delfi küsimusele, kas temast on saamas kultuuriminister.

Lukase esimene eelistus oli saada haridus- ja teadusministri koht ja kuna ta seda kohta ei saanud, siis ta loobus ka riigikogu mandaadist. Et talle võib terendada kultuuriministri koht, seda Lukas tol hetkel ei teadnud. Siiski oli tal olnud Isamaa esimehe Helir-Valdor Seedriga juttu, et teine eelistatav valdkond oleks kultuur.

Riigikogu liikme töö ei oleks vastanud Lukase ootustele. "Minu eelistus on olnud teha midagi praktilist ja selle tõttu ma olen ka kogu aeg ette kujutanud, et poliitikas oleks minu eelistus olla millegi tegemisele lähemal, seega valitsuses," selgitas Lukas.

Otsuse riigikogu mandaadist loobuda pidi Lukas tegema ka seetõttu, et muidu oleks tema leping Tartu kutsehariduskeskusega automaatselt lõppenud.

Riigikogu valimistel kogus Tõnis Lukas Tartu linnas kandideerides 2506 häält. Varem on ta olnud kahel korral haridus- ja teadusminister, esimest korda aastatel 1999–2002 ja teist korda aastatel 2007–2011.