Uudisteagentuuri BNS Tallinna toimetus sattus küberrünnaku alla

 (21)
BNS
BNSFoto: Ilmar Saabas

Uudisteagentuur BNS teatas, et nende Tallinna toimetus sattus reede pärastlõunal küberrünnaku alla, mistõttu seiskus uudiste edastamine ligi kümneks tunniks.

Rünnaku tuvastamata korraldaja ründas BNS-i võrgus asuvaid servereid ja seadmeid kella 14 paiku, mistõttu oli tugevalt häiritud nii e-posti kaustus kui ka katkes võimalus edastada uudiseid, vahendas ERR.

BNS märkis, et suutis rünnaku tõrjuda südaöö paiku ning edaspidi toimivad nende süsteemid tavapärases korras. Ühtlasi lubas BNS rakendada edaspidi tegevusi samalaadsete rünnakute vältimiseks.

Baltic News Service (BNS, ärinimega BNS Group OÜ) on uudiseid ja eelinfot pakkuv ning pressiteateid edastav uudisteagentuur. Sama kaubamärki kasutavad ka uudisteagentuurid Lätis ja Leedus. Agentuur edastab uudiseid nii Eestist kui välismaalt.

Apteegiärimees Margus Linnamäe, kellel on ka 50-protsendine osalus Eesti Meedias, omandas oma MM Grupi tütarettevõtte UP Invest kaudu 2014. aastal 55-protsendilise osaluse BNSis, mis tegi temast agentuuri suuromaniku.