Uudelepp: suveüritustel käimine ei näita Ilvese kampaania algust

 (34)
President Toomas Hendrik Ilves Setomaal
Presidendi kantselei

President Toomas Hendrik Ilvese otsust uuesti presidendiks kandideerida näitaks pigem uue sisulise sõnumiga välja tulemine kui suveüritustel enda kohaloleku näitamine, arvab politoloog Agu Uudelepp.

"See oleks omamoodi isegi vahva, kui Eestis ilmuks lõpuks välja poliitik, kes juba aasta varem aru saab, et valimised on tulemas ning nendeks tuleb valmistuda. Toomas Hendrik Ilvese suviseid ettevõtmisi ma siiski valimiskampaania alguseks ei pea. Viljandi folki on ta Mulgimaal tegutseva mehena külastanud juba aastaid ning ka teistel suurematel suveüritustel on tipp-poliitikud ikka kohal olnud," rääkis Uudelepp Delfile.

Uudelepa hinnangul on varasemate aastatega võrreldes avalikel ettevõtmistel käimise sagedus kõrvaltvaataja pilguga hinnates enam-vähem samaks jäänud. "Võib-olla lihtsalt meelelahutuslikumaid ettevõtmisi, nagu sõudebaasis käimine, on tänavu rohkem," arvas ta.

"Ilvese senise poliitikukarjääri põhjal arvaks siiski, et kui ta otsustab presidendiks tagasi kandideerida, siis selle avakäiguks oleks mõnes oma olulises kõnes või intervjuus uue sisulise sõnumi väljapakkumine, mitte lihtsalt rahva seas kaamerasilma ette jäämine," sõnas politoloog.