Uudelepp: Partsi voldikupilt riivab head valimistava

 (24)
Uudelepp: Partsi voldikupilt riivab head valimistava
FOTO: Delfi---

Paljud tallinlased leidsid nädalalõpul oma postkastidest reklaami Kredexi pakutavate rahastamisvõimaluste kohta kortermajade rekonstrueerimiseks, millel majandusminister Juhan Partsi foto ja pöördumine.

Kuigi reklaamil pole ühtegi viidet Partsi kandideerimisele või tema erakonnale, IRL-ile, on põhjendatud küsida, kas selline riigi raha eest tehtud lendleht valimiskampaania ajal on kooskõlas hea valimistava punktiga, et avalikke vahendeid, välja arvatud erakondadele riigieelarvest määratud tegevustoetus, kasutatakse vaid tingimustel, mis on kättesaadavad ka teistele valimistel osalevatele nimekirjadele ja üksikkandidaatidele, vahendavad ERR Uudised.

Hea valimistava valvur Agu Uudelepa sõnul tuleks selle juhtumi puhul vastata kolmele küsimusele -  kas sellist infot on vaja saata just sellistele inimestele, kas just selle poliitiku figureerimine just sellel materjalil on vajalik ja et kas seda infot on vaja jagada just praegu."Praegu võib öelda, et seda infot ei olnud vaja nii laiale ringile saata ning ministri nimi ja pilt ei lisanud sisulist väärtust. Seega on head valimistava riivatud, lendleht oleks võinud vabalt olla ilma viiteta poliitikutele."