Uudelepp: Keskerakond pakub häältepüüdjatele uut perspektiivi

 (58)
Uudelepp: Keskerakond pakub häältepüüdjatele uut perspektiivi
Foto: Mart Sepp

Poliitikaekspert Agu Uudelepp on kindel, et Keskerakond teeb süsteemset tööd, et roheliste ja Rahvaliidu ridades eelmistel riigikogu valimistel arvestatava hulga hääli saanud tuntud inimesi üle tulema veenda.

Uudelepp rääkis Vikerraadio hommikusaates, et muusiku, kirjaniku ja filmilavastajana tuntud Tõnu Trubetsky üleminek roheliste juurest Keskerakonda oli märk sellest, et Keskerakond on hakanud tõsiselt tuleva aasta märtsis toimuvateks riigikogu valimisteks valmistuma, vahendab ERRi uudisteportaal.

Analüütiku arvates on Keskerakond juba ammu võtnud ette Rahvaliidu ja roheliste nimekirjad ja vaadanud, kes 2007. aastal kui palju hääli sai, ning käinud inimestele vaikselt rääkimas, kus ootab neid uus perspektiiv.

"Ma usun, et see on lihtsalt süsteemse töö esimene pääsuke ja ma olen täiesti kindel, et kui jõulud, aastavahetus ja kolmekuningapäev läbi on, saame iga nädal mõne uudise sellest, kuidasmoodi keegi tuntud inimene on astunud kas Keskerakonda või Reformierakonda."

Uudelepp arvab, et Tõnu Trubetsky potentsiaalne valija on pigem võimule vastanduv ning ka Keskerakond vastandab ennast järgmistel valimistel võimule.