USA suursaatkond: Eesti kaotas oma vapra poja

 (34)
USA lipp
Foto: Ilmar Saabas

Ameerika Ühendriikide suursaatkond Eestis edastas täna oma kaastundeavaldused täna hommikul Afganistanis langenud jaoülem veebel Allain Tikko lähedastele ja kogu Eesti rahvale.

“USA ja Eesti sõdurid töötavad koos NATO missioonil Afganistanis, et tuua sellesse riiki stabiilsust ja treenida afgaane tagama oma maal julgeolekut. See missioon on NATO peamine prioriteet, sest Afganistanis ettevalmistuse saanud terroristid on sooritanud oma rünnakuid kogu maailmas. Tänane juhtum näitab selle missiooni raskust, kuid me oleme endiselt veendunud selle olulisuses meie kollektiivse julgeoleku jaoks,” seisab suursaatkonna avalduses.

“Eesti on kaotanud oma vapra poja, kes oli valmis teenima Afganistani kõige ohtlikumas piirkonnas. Veebel Tikko langes üritades luua rahu teiste heaks — ideaal, mille nimel paljud ameeriklased ja eestlased on ohverdanud oma elu meie riikide ajaloo jooksul. Sellised ohverdused on väärt suurimat tunnustust ja tänu. Me austame veebel Tikko teeneid ja tema mälestust. Ja me ei jäta tema missiooni lõpule viimata.”