USA sõdurid aitavad täna Eestit korda teha

 (16)
USA sõdurid aitavad täna Eestit korda teha
Foto: Priit Simson

Täna osalevad Teeme Ära talgupäeval ka Eesti ja Ameerika Ühendriikide sõdurid, et teha heakorratöid ja korrastada spordirajatisi Narva ja Otepää lähedal.

"Et väga suur osa Viru jalaväepataljoni väljaõppest toimub Ida-Virumaal, siis on elanike toetus meile väga oluline. Teeme Ära talgud on üks neid võimalusi, kus saame kasutada oma ressursse kohaliku elu hüvanguks," ütles Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Arno Kruusmann.

Korrastustöödel Narva lähedal Äkkekülas teevad Viru jalaväepataljoni ja Ameerika Ühendriikide 2. ratsaväerügemendi 3. eskadroni võitlejad haljastustöid, riisuvad oksi ning puhastavad spordipargi ala prügist. Talgulistele on abiks ligi 50 koolitusprogrammis Sinu Riigi Kaitse osalevat kohalikku noort koos perega.

Lõuna-Eestis Käärikul osalevad Teeme Ära talgutel 2. jalaväebrigaadi ajateenijad, kes korrastavad Madsa spordibaasi Valgamaal. Talgulised korrastavad seal spordiväljakuid, samuti matka-, metsa- ja jooksuradu ning valmistavad ette ujumiskoha suviseks laagriperioodiks.