USA saadab Eestisse lõpuks uue suursaadiku

 (12)
USA saadab Eestisse lõpuks uue suursaadiku
Foto: Ilmar Saabas

Tallinna diplomaatilistes ringkondades sahistatakse rõõmsalt, et lõpuks on juba jaanuaris ametisse astunud president Barack Obama administratsioon nimetamas ka uut USA suursaadikut Tallinna.

Eesti on praeguseks viimane Balti riik, kus oodatakse pikisilmi uue saadiku ametissenimetamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Juba juulis kinnitas Ühendriikide senat ametisse saadiku Leedus, Anne E. Derse'i. Uus USA suursaadik Lätis Judith G. Garber andis ametivande augusti keskel. Mõlemad on USA välisministeeriumi karjääridiplomaadid, mis kinnitab Päevaleheni jõudnud kuuldust, et Tallinnagi on oodata diplomaati.

Obama koos välisministeeriumit juhtiva Hillary Clintoniga eelistavat Tallinnas näha mittepoliitilist karjääridiplomaati.

Uue suursaadiku nime pole veel avalikustatud - seda teeb Valge Maja pärast Obama otsust esitada saadiku kandidaat senatile kinnitamiseks.

Kuluaarivihjetest võib aimata, et arvestatavaks kandidaadiks võib olla aastatel 2004-2006 USA suursaadikuks Serbias ja Montenegros olnud Michael C. Polt, kes on pikka aega USA välisministeeriumis teeninud karjääridiplomaat.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Online'is