USA presidendikandidaat Jeb Bush tuleb homme Eestisse

 (41)
Germany Jeb Bush
Jeb BushFoto: Michael Sohn, AP

Endine Florida osariigi kuberner John Ellis (Jeb) Bush, kes on endise USA presidendi George H. W. Bushi poeg ja ekspresident George W. Bush noorem vend, külastab 12.-13.06 Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) kutsel Tallinnat.

Bush külastab enne Eestit ka Saksamaad ja Poolat. Bushi visiit on eraviisiline, sest tal ei ole hetkel ametlikku funktsiooni, ent see külaskäik on siiski RKK hinnangul väga oluline, sest see aitab tugevdada julgeolekualased sidemed Eesti kõige olulisema liitlasega ning edendada Eesti IT-alaseid saavutusi, mis ongi Bushi peamised huvid antud visiidi käigus. Bushi saadavad ka USA meedia esindajad.

Laupäeval toimub e-Estonia showroom’is aadressil Lõõtsa 2 Bushi avalik kohtumine IT-firmade esindajate ja meediaga. Kõigepealt esineb ettekandega majandusministeeriumi asekantsler Taavi Kotka ning seejärel vestleb Bush Eesti IT-firmade esindajatega ning ringleb showroom’is.

Jeb Bushi peetakse juba pikemat aega USA presidendikandidaadiks, aga ametlikult teatab ta oma kandideerimisest esmaspäeval, 15ndal juunil Miamis.