USA kolumnist: Eesti on meist ees? Ärge tehke nalja!

 (35)
USA kolumnist: Eesti on meist ees? Ärge tehke nalja!
FOTO: dreamstime.com

USA näitekirjanik ja kolumnist David Macaray on nördinud, et Ameerika Ühendriigid asuvad töötajate õiguste kaitsel viimasel kohal. Isegi Eesti on USAst ees. "Kindlasti teeb keegi nalja," kirjutab Macaray.

Ajakirjanik viitab Huffington Postis Missouri ülikooli poliitikateaduste professor Kenneth Thomase uuringule, mis analüüsib OECD riike.

Uuringust selgus, et USA ei ole töötajate õiguste kaitsel mitte üksnes viimasel kohal, vaid paljudes spetsiifilistes valdkondades nagu emapuhkus, haigusleht, haridus, jääb USA teiste riikidega võrreldes kaugele maha.

"Nüüd võib realist proovida seletada, et jääda maha Taanist, Rootsist ja Norrast pole mingi häbiasi ja vaevalt see üllatab kedagi. Pealegi, Skandinaavia on ju tuntud "töölisklassi paradiisina". Aga Eesti ja Mehhiko? Tsiili ja Sloveenia? Kindlasti teeb keegi nalja."

Tundub, et eriti šokeeriv oli kolumnisti jaoks teadasaamine, et ka Eesti on tööliste õiguste kaitsel USAst ees, sest oma arvamusavalduse pealkirjastaski ta just "Eesti on meist ees? Ärge tehke nalja!".

"Kes oleks võinud aimata, et saabub päev, mil Ameerika tööline vaatab Eesti poole inspiratsiooni saamiseks," küsis Macaray retooriliselt.