Urve Tiidus: Neinar Seli otsustagu ise oma jätkamine EOK juhi kohal

 (17)
Urve Tiidus
Urve TiidusFoto: Vallo Kruuser

Kultuuriminister Urve Tiidus leiab, et kohtus süüdi mõistetud EOK juhil Neinar Selil on õigus oma ametikohal jätkamise osas ise otsused teha.

"Tõden, et Neinar Selil on mitu valikut. Tal on õigus need valikud ka ise teha," kommenteeris Tiidus Delfile Seli kohtuotsust.

"Eesti on õigusriik ning igaüks, kes on esimeses kohtuastmes süüdi mõistetud, saab otsuse edasi kaevata ning edasi vaielda. See õigus on igal inimesel – lõplikku tõde otsida. Õigusemõistmisest kõrgemalseisvat härrasmeeste koodeksit meil vist pole," ütles Tiidus.

Tiidus lisas veel, et kultuuriminister ei nimeta olümpiakomitee presidenti ametisse ega kutsu teda ametist tagasi.

"Sellist õigust ministril ei ole. EOK-d juhivad täiskogu, esindajate kogu ja täitevkomitee, nende moraalne ja poliitiline kohus ja vastutus on ka personaliküsimustes otsuseid langetada," sõnas Tiidus.

Eesti Päevaleht kirjutas, et Tallinna Sadama nõukogust taandunud Selil tuleb tasuda 17 000 euro suurune rahakaristus. Kohtunik Külli Iisop pani Eesti olümpiakomitee presidendile Neinar Selile kohtuotsuses süüks toimingupiirangu teadlikku rikkumist suures ulatuses.

Seotud lood:

Pärast istungit ütles Seli meediale, et tema jaoks on otsus suur üllatus ja ta kaebab selle edasi. „Meil on kombeks, et esimese astme kohus on esimese astme kohus. Kui on süüdimõistmine, siis toimub see ikkagi kolmes astmes ja loodan, et järgmistes astmetes on teistpidi,” rääkis ta.

Ta tunnistas, et süüdistuse toonud Tallinna Sadama nõukogu 2013. aasta 31. oktoobri koosolekul ei olnud ta teadlik korruptsioonivastase seaduse muudatusest, mis jõustus pool aastat varem aprillis.