Urve Palo: tuumajaama asjus tuleb hakata otsuseid langetama

 (39)
Urve Palo: tuumajaama asjus tuleb hakata otsuseid langetama
AFP/Scanpix

Sotsiaaldemokraatlik Erakond on kutsunud homseks kokku erakonna laiendatud juhatuse, et kaaluda koos spetsialistidega küsimust, kas tuumajaama ehitamine Eestisse on mõistlik või mitte.

Tuumaenergia poolt- ja vastuargumente lahkavad teiste seas Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudi direktor Erik Puura, Eesti Päevalehe teadustoimetaja Tiit Kändler, klimatoloog ning endine peaminister Andres Tarand ja europarlamendi sotsiaaldemokraatide fraktsiooni pikaaegne energeetikanõunik
ning vastloodud Eesti taastuvenergia koja juhataja Rene Tammist.

„Energeetika küsimused on kerkinud poliitika üheks võtmeteemaks. Sotsiaaldemokratlikus Erakonnas kestab juba pikemat aega energiadebatt, millele Fukushima katastroof vajutas täiendava pitseri,” ütles erakonna aseesimees Urve Palo. „Me tahame tuua arutelu võimalikult professionaalsele
tasemele ja ka oma inimesi harida. On selge, et varem või hiljem tuleb tuumajaama rajamise asjus hakata ka otsuseid langetama.” Palo sõnul on sotsiaaldemokraatide ridades nii tuumajaama vastaseid, ettevaatlike pooldajaid kui kõhklejaid.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus otsustati kokku kutsuda pärast seda, kui erakonna volikogu elukeskkonna komisjon tegi 19. märtsil juhatusele ettepaneku mitte toetada tuumajaama rajamist Eestisse.