Urve Palo naljatleb: käisin teletornis, vaatasin, vaenlast ei ole tulemas, tuleb hea ilm!

 (56)
Urve Palo
Urve PaloFoto: Vallo Kruuser

Majandus- ja taristuminister Urve Palo ei ole kaotanud head huumorimeelt ja heitis valitsuse pressikonverentsil nalja teletorni puudutav artikli teemal, mille pärast ta Eesti Päevalehe ja Delfi vastu kohtusse pöördus.

Palo alustas pressikonverenstil oma sõnavõttu teatega, et ta käis hommikul teletornis, vaatas ülevalt alla. Vaade oli hea ja ei idast ega läänest ei paistnud vaenlast tulemas. Küll aga nägi Palo enda sõnul tulemas head ilma.

Palo kinnitas, et teletorn on Eesti iseseisvuse üks sümbolitest, mis pea-aegu oleks paketi ühe osana maha müünud, kuid õnneks jäi alles.

Palo avaldas heameelt, et sellest on saanud tore turismiobjekt, kuid kuidagi ei saa tema sõnul üle ega ümber ka julgeolekuküsimusest, sest teletorn on sideteenuste keskus ja selel kaudu on võimalik ka vaenlast pealt pealt kuulata või side ühendust katkestada.

Palo pöördus kohtusse 29. juunil ilmunud artikli "Minister Palo ootamatu põhjendus: teletorni on Eestil vaja, et selle tipust näha, kas vaenlased tulevad" pärast.

EPL ja Delfi kirjutasid 29. juunil, et ühe valitsuse istungil viibinu sõnul ütles Palo, et teletorn on meile äärmiselt oluline ka sellepärast, et selle tipust on võimalik vaadata, kas vaenlased on Tallinnale lähenemas.