Urmas Reinsalu: Kross on ohuallikas Tallinnas teatud jõududele, mitte riigisaladusele

 (92)
Urmas Reinsalu ja tema nõunik Eerik-Niiles Kross Tartu Rahu aastapäeval
Foto: Rene Suurkaev

Riigikogu liige Priit Toobal päris kaitseminister Urmas Reinsalult, kas Eerik-Niiles Krossil puudub igasugune ligipääs riigisaladusele ja kas Reinsalu ihunõunik pole ohuallikas riigisaladusele.

"Ma arvan, et ta on ohuallikas Tallinnas ühe opositsiooniliidrina teatud jõududele, aga kindlasti mitte ei ole ta ohuallikas sellele, mis puudutab riigisaladuse kaitset ja julgeolekuabinõusid kaitseministeeriumis või selle valitsemisalas," vastas Reinsalu täna riigikogu infotunnis.

Reinsalu vastas teistegi riigikogu liikmete küsimustele ja selgitas, et Vene Föderatsioon otsib Krossi taga, mis on avalik informatsioon ning et Interpol ei otsi teda taga paralleelselt, vaid vahendab Venemaa tagaotsimisteadet.

Reinsalu selgitas, et vastavalt protseduuridele saavad isikud, kelle suhtes Interpol vahendab õigusabikeskkonnana tagaotsimise avaldusi, teha ise avaldusi ja kindlasti kommenteerivad seda.

"Eesti õiguskaitseasutused on oma positsioone väljendanud antud küsimuses," lisas Reinsalu. "Ja see menetlus kulgeb nõnda, et Interpoli institutsioonid vaatavad seda läbi ja kujundavad oma seisukohta. Seda asja minu andmetel ei ole veel läbi vaadatud, vaid see on tulevikus ees."