Urmas Reinsalu ettepanekud EL-i riikidele: tagagem transiidikoridoride efektiivsuse ja meditsiinitarne õigeaegsuse

 (11)
Urmas Reinsalu.
Urmas Reinsalu.Foto: Kretel Kuusk

Täna läbi virtuaalmaailma toimunud Euroopa Liidu välisministrite poliitilisel arutelul analüüsiti viirusest tingitud kriisiolukorda. Välisminister Urmas Reinsalu tegi koostöö tõhustamiseks mitu ettepanekut.

Reinsalu tänas eelkõige EL-i liikmesriike senise koostöö eest ning tegi omapoolsed ettepanekud koostöö tõhustamiseks.

„Esiteks peavad liikmesriigid tagama kaupadele transiidikoridorid ning meditsiinitarnete õigeaegse sihtpunkti jõudmise Euroopa Liidus. Teiseks tuleks luua ühine keskkond, kuhu EL-i välisteenistus koondab liikmesriikide info nii konsulaarkaasuste kohta kolmandates riikides kui ka transpordivõimaluste osas. Tuleb jätkata pingutusi, veenmaks kolmandaid riike oma õhuruume tagasilendude ja transiidi tarbeks avatuna hoidma,“ sõnas Reinsalu kohtumisel.

Lisaks tõstatas minister vajaduse liikmesriikide vaheliseks teaduslike analüüside, meetodite ja prognooside jagamiseks, mida koguks ja süstematiseeriks Euroopa Komisjoni ühine teaduskeskus.

Samuti toetas Reinsalu Saksamaa ettepanekut käivitada EL-i solidaarsusklausel, mille liikmesriigid võivad jõustada juhul, kui riikide käsutuses olevad vahendid on kriisiga toimetulekuks selgelt ebapiisavad.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!