Urmas Paet: Ratase valitsuse ministri järjekordsele hüüatusele saab reageerida vaid õlakehitusega

 (54)
Urmas Paet
Urmas Paet Foto: Ilmar Saabas

Europarlamendi saadik Urmas Paet (Reformierakond) ütleb Mart Helme väidete kohta, et need meenutavad mõnede Venemaa poliitikute ütlemisi.

"See oleks täitsa tõsine avaldus ühe NATO liikmesriigi siseministrilt. Eeldusel muidugi, et selle valitsuse ja siseministri sõnad pole viimaste kuudega tõsiselt devalveerunud," arutleb Paet. "Paraku aga on. Seega on maksimum, kuidas Ratase valitsuse siseministri järjekordsele hüüatusele reageerida, õlakehitus. Sinnamaani oleme paraku jõudnud, et Eesti valitsuse liikmete sõnadel pole enam mingit kaalu ega tegelikku väärtust."

Paet viitab, et millegipärast meenutab siseminister Helme värske NATO-teemaline ütelus mõnede Venemaa poliitikute ütlemisi, kes samuti järjekindlalt tahavad NATOt alavääristada. "Vahe on lihtsalt selles, et tegelikult on Eesti ja Venemaa eesmärgid NATO tugevuse ja adekvaatsuse osas 180 kraadi erinevad."

Siseminister Mart Helme (EKRE) ütles intervjuus Iltalehtile, et Eesti valmistab koos Läti ja Leeduga ette tagavaraplaani, kuna NATO-le ei saa enam alati lootma jääda. Ta viitas, et NATO on suisa kriisis.