Urmas Paet õnnitles Barack Obamat

 (9)
Urmas Paet õnnitles Barack Obamat
AFP/Scanpix

Välisminister Urmas Paeti sõnul jätkab Eesti väga hästi sujunud igakülgse koostöö arendamist Ameerika Ühendriikide presidendivalimised võitnud Barack Obama ning tema meeskonnaga.

„Õnnitleme valimiste võitjaid. Eesti ja Ameerika Ühendriikide vahelised koostöösuhted püsivad tugevad ning meie senine aktiivne ja väga hea koostöö jätkub president Obama uuel ametiajal. Tema senisel ametiajal arenesid ja laienesid Eesti ning USA suhted märkimisväärselt,“ ütles Paet.

Välisministri sõnul jagavad Eesti ja USA samu demokraatlikke väärtusi ning suhtleme tihedalt nii Eestile kui USA-le tähtsates kahe- ja mitmepoolsetes küsimustes. Väärtustame ühiselt demokraatlikke põhimõtteid, õigusriiklust ning põhiõiguste ja -vabaduste austamist.

„Jätkame USA-ga kahepoolset koostööd riikide toetamisel, kes on asunud reformiteele. Nii nagu USA toetas kunagi meid, toetame ühiselt nüüd teisi, kes meie abi vajavad,“ märkis Paet. Jätkame ühiselt USA-ga ka eestkõnelejatena internetivabaduse teemadel.

Samuti ühendavad sarnased väärtused Euroopa Liitu ja Ameerika Ühendriike. „Seetõttu peame oluliseks ka Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide suhete edasist arendamist ning tihedat välispoliitilist koostööd paljudes olulistes küsimustes,” lisas välisminister.

Tähtis on jätkuvalt tugevdada atlandiülest koostööd NATO raames ning ühiselt tegelda julgeolekuohtude ennetamisega ja julgeolekuprobleemide lahendamisega.