Urmas Paet Merkeli Lätis öeldust: nüanssides võib riikidel olla erinevus, kuidas on Euroopa julgeolekut kõige parem tagada

 (31)
Urmas Paet kohtub Jaapani parlamendi ülemkoja spiikri Masaaki Yamazakiga
Välisminister Urmas PaetFoto: Ilmar Saabas

Eesti välisminister Urmas Paet ütles eile Lätis ajakirjanike küsimustele vastanud Saksamaa liidukantsler Angela Merkeli NATOteemalisi vastuseid kommenteerides, et nüanssides võib riikidel erinevusi olla, kuidas Euroopa julgeolekut kõige paremini tagada, kuid NATO otsustab oma väeüksuste paigutamise kindlasti tervikuna.

"See otsus tehakse NATOs nii, et kõik riigid selles osalevad," ütles Paet Delfile.

"Nüanssides võib riikidel olla erinevus, kuidas on Euroopa julgeolekut kõige parem tagada ja eks need nüansi erinevused väljenduvad ka avalikes väljaütlemistes," sõnas Paet.

Tema sõnul on kõikidel liikmesriikidel oluline kaal otsustamaks, mis täpselt on mõistlik teha.

NATO otsustab tema sõnul kindlasti tervikuna, mil määral, kus ja kelle territooriumile alalisi väeüksusi paigutada.

Paet märkis, et ka praegu on liitlaste sõjaväelased ja –tehnika Eestis kohal - nii lennukid õhuturbes kui ka sõjaväelased. "Edasine kavandamine ja planeerimine käib eelseisva tippkohtumise raames," kõneles Paet.

NATO tippkohtumine toimub 4. ja 5. septembril.

3. septembril külastab Eestit Ameerika president Barack Obama.

Bloombergi teatel soovib Merkel vältida suhtete katkemist Venemaaga. "Hoolimata Venemaa agressiivsest tegevusest Ukrainas „ei kavatse me paigutada alalisi väeüksusi [Ida-Euroopasse], aga saame koostööd tugevdada ka muul viisil," rääkis liidukantsler eile ajakirjanikele Lätis.