Urmas Kruuse: erivajadusega inimesed ei ole tööandja jaoks enam lisakulu

 (38)
Urmas Kruuse
Urmas KruuseFoto: Jassu Hertsmann

Tänasel kohtumisel tööandjatega rõhutas tervise- ja tööminister Urmas Kruuse, et töövõimereformi tulemusel ei ole erivajadus tööandja jaoks enam lisakulu ja erivajadusega inimesed on võrdsed töötajad.

"Riigi pakutav toetus loob erivajadusega inimese palkamiseks soodsad tingimused. Juba praegu kehtivatele maksusoodustustele ja pakutavatele teenustele lisanduvad ka näiteks aastane palgatoetus, sõidutoetus, tugiisiku töötamise teenus ning korraldatakse ka koolitusi ja nõustamisi ettevõtetele, et tutvustada riigi pakutavaid erinevaid teenuseid ja soodustusi," ütles Kruuse tööandjatele suunatud motivatsioonipaketi kohta.

Praegu on 68 protsenti tööandjatest valmis tööle võtma vähenenud töövõimega inimesi. Reformi üheks oluliseks osaks on julgustada ettevõtjaid, et vähenenud töövõimega inimesed ka päriselt tööle saaksid.

Praegu toetab töötukassa tööandjaid tööruumide ja -vahendite kohandamisel ning annab tasuta tehnilise abivahendi. Lisaks maksab riik töövõimetuspensioni saava töötaja eest sotsiaalmaksu miinimumpalga ulatuses või maksuvaba hüvitise isikliku sõiduauto kasutamiseks kodu ja töökoha vahelisteks sõitudeks.