Umbjoobes politseinik põhjustas õnnetuse

 (60)
Politsei
Postimees/Scanpix

Tartu politseiprefektuuri politseiinspektor, kellega prefektuur oli samal päeval ajutiselt töösuhte peatanud, põhjustas reedel kella 20.55 ajal liiklusõnnetuse.

Inspektor oli päeval tööle ilmunud joobnuna, teenistusse teda ei lubatud ja allüksuse juht viis inspektori koju. Mõni tund pärast seda võttis 34-aastane politseiinspektor Janek Toomessalu oma isale kuulunud VAZ-i, millega põhjustas Tartu-Jõgeva-Aravete maantee kümnendal kilomeetril Tartu vallas liiklusõnnetuse, teatas Tartu politseiprefektuuri pressiesindaja BNS-ile.

Lähte tankla lähedal oli VAZ 2108 vasakpöördel ette jäänud vastassuunast otse lähenenud Daewoo Tacumale. Daewood juhtinud 36-aastane Andrus oli kaine. Inimesed liiklusõnnetuses vigastusi ei saanud. Politseiinspektor oli autot juhtides raskes alkoholijoobes, avariikohal mõõdeti alkoholijoobeks 3,28 promilli.

“Mõistan taolise politseinikule ebaväärika käitumise täielikult hukka. Politsei ei saa sallida oma ridades taolisi tegusid toime pannud isikuid. Janek Toomessalu on ühe päeva jooksul pannud toime kaks ebaväärikat tegu, mistõttu peab ta saama karistuse. Selliseid tegusid on alati karistatud politseiteenistusest vallandamisega,” ütles Tartu politseiprefekt Aivar Otsalt juhtumit kommenteerides.

Tartu politseiprefekt Aivar Otsalt määras kohustusliku distsiplinaarjuurdluse tähtajaks esmaspäeva, 29. septembri, millal ta saab otsustada politseiinspektori vallandamise.