ÜLEVAADE | Toomas Hendrik Ilves teenib leiba julgeolekueksperdina: mullu astus ta konverentsidel üles näiteks isegi Colombias ja Taipeis

 (217)
Toomas Hendrik Ilves intervjuu
Toomas Hendrik IlvesFoto: Andres Putting

Praeguseks Ameerika Ühendriikides Kalifornias resideeruva president Toomas Hendrik Ilvese lõppenud aasta oli tegus. Kokku andis ta umbes 30 intervjuud ja kommentaari, pidas umbes 40 konverentsi- ja ümarlauakõnet ning üllitas viis artiklit.

Intervjuu-, artikli- ja kõneteemadest peamised olid julgeolekupoliitika, küberturvalisus ja Eesti e-riik.

Ilves on ka German Marshall Fund’s Alliance for Securing Democracy nõuandva kogu liige ning Oxford University Centre for Technology and Global Affairs nõuandva kogu liige.

Selle aasta esimesest kuust on Toomas Hendrik Ilves tegev ka Chatham House’i demokraatia ja tehnoloogia komisjonis ja Kofi Annan Commission on Elections and Democracy in the Digital Age juures.

Toomas Hendrik Ilvese mullu kirjutatud artiklid
John McCain’s European example (Politico, 27. august 2018)

The Baltic 'Big Sea' strategy (EU Observer, 19. juuni 2018)

Hard Questions: Social Media and Democracy (Facebook Newsroom, January 22, 2018)

We’ll join if it gets serious (Libera.fi, Jan 26,
2018)

A Digital Defense Alliance (Berlin Policy Journal, Jan 10, 2018)

Mõned paigad, kus Ilves läinud aastal kõnelnud on, on näiteks München, San Diego, New York, London, Lissabon, Toronto, Ateena, Astana, Kiiev, Tallinn, Riia, Taipei, Washington, Ljubljana ja San Jose.

Lisaks on Ilves möödunud aastal käinud Brasiilias, Peruus, Hondurases, Colombias, Panamas, Costa Ricas, Hiinas, El Salvadoris ja Mehhikos.

Tuntuimad välisväljaanded, millele Ilves mullu intervjuu andis, olid näiteks The Washington Post, Euronews, Politico, Wall Street Journal, Sky News ja Financial Times. Ilvese artiklid ilmusid muu hulgas Politicos, EU Observeris ja Berlin Policy Journalis.

Valik Toomas Hendrik Ilvese antud intervjuusid välismeedias

Estonia knows a lot about battling Russian spies, and the West is paying attention  (The Washington Post, 1. november 2018)

Toomas Hendrik Ilves, the former President of Estonia, pays tribute to Senator John McCain (Euronews, 27. august 2018)

'Cyber NATO' needed to unite liberal democracies, says former Estonian president (Sky News, 1. juuni 2018)

An Interview With The Architect Of The Most Digitally Savvy Country On Earth (Forbes, 23. aprill 2018)

Ex-Estonian leader Ilves, a cyber pioneer, calls for global alliance of democracies (Inside Cybersecurity, 12. jaanuar 2018)