Üleilmne meeleavalduspäev toob rahva tänavaile ka Eestis

 (17)
Üleilmne meeleavalduspäev toob rahva tänavaile ka Eestis
Foto: Andres Putting

Suhtluskanalid levitavad internetis teadet, mis kuulutab 15. oktoobri ülemaailmseks meeleavaldamise päevaks. Eestis kavatseb sel puhul riigivõimu vastu meelt avaldama minna ka siinne Rahvuslik Liikumine.

"15. oktoobril tulevad inimesed kogu maailmas tänavatele ja väljakutele. Ameerikast Aasiani ja Aafrikast Euroopani tõusevad inimesed üles nõudmaks oma õigusi ja tõelist demokraatiat. Nüüd on aeg ühineda ülemaailmse rahumeelse protestiga. /---/ Meil on aeg ühineda, neil on aeg kuulata," teatab Facebookis Occupy-Tallinn-Estonia (Okupeeri-Tallinn-Estonia) nimeline grupp. Kohtumine on järgmise nädala laupäeva keskpäeval Tallinnas Vabaduse väljakul, vahendab Õhtuleht.

Kuigi eilse õhtu seisuga Eestis ametlikult ühtegi kõnekoosolekut registreeritud ei olnud, kinnitab Eesti Rahvusliku Liikumise juht Aivar Koitla, et nemad kavatsevad võimaluse ära kasutada ja kavandatavat show-laadset meeleavaldust.

"Valitsus ja riigikogu langetavad otsuseid ilma debatte pidamata. Meie rahvuslik jätkusuutlikkuse kestmine seatakse niimoodi kahtluse alla. /---/ Tahame oma rahva elujõu ja omariikluse eest seista. Praegu tehakse kõik, et rahvas hävitada," võtab ta lühidalt kokku, miks suureplaanilist meeleavaldust korraldatakse.