Üksikkandidaat Svetlana Ivnitskaja kandideerib taas riigikokku

 (13)
Svetlana Ivnitskaja
Svetlana IvnitskajaFoto: Annika Haas

Täna esitas vabariigi valimiskomisjonile oma dokumendid riigikogu valimistel kandideerimiseks üksikkandidaat Svetlana Ivnitskaja, kokku pürib parlamenti viis üksikkandidaati.

Svetlana Ivnitskaja kandideerib Põhja-Tallinn, Kristiine ja Haabersti valimisringkonnas, teatas vabariigi valimiskomisjon.

1956. aastal Petserimaal sündinud Svetlana Ivnitskaja on Eesti kodanik, kes on kandideerinud mitmetel valimistel.

Ivnitskaja kandideeris 2011. aasta riigikogu valimistel üksikkandidaadina ning sai 16 häält. Varasematel 2007. aasta riigikogu valimistel kogus Ivnitskaja üksikkandidaadina 27 häält. 1996. aasta presidendivalimistel soovis ta samuti osaleda, kuid teda ei registreeritud kandidaadiks.

Ivnitskaja kandideeris 2014. aasta Euroopa Parlamendi valimisel, saades 169 häält. Tema valimisplatvormiks oli seista kodanikupalga, kõigi maksude kaotamise ja armee laialisaatmise eest. Euroopa Liidu eelarvet tuleks tema arvates suurendada raha juurdetrükkimise teel.

Varem olid end üksikkandidaadina üles seadnud Henn Leetna (valimisringkond nr 2, Tallinna Kesklinn Lasnamäe ja Pirita), Urmo Karusoo (valimisringkond nr 10, Tartu linn), Jaak Vackermann (ringkond nr 4, Harju- ja Raplamaa) ning Marek Ranne (ringkond nr 11, Võru-, Valga- ja Põlvamaa).

Kandidaatide esitamise viimane päev on homme.