Üks Nõmme Kalju koroonahaige on ühtlasi ajateenija: vahipataljonis isoleeriti 12 sõdurit

 (77)
Pilt on antud loole illustreeriv!
Pilt on antud loole illustreeriv!Foto: Andres Putting

Nõmme Kalju koroonapositiivsetest üks on ühtlasi ka vahipataljoni ajateenija, mistõttu on tema sealsed toakaaslased nüüd isoleeritud.

Eile andis positiivse COVID-19 proovi üks vahipataljoni ajateenija, kinnitas Delfile leitnant Taavi Laasik katseväe pressiosakonnast.

"Tegemist on Nõmme Kalju jalgpallimeeskonna ridadesse kuuluva ajateenijaga, kes viibib alates 26. augustist väljaloal meeskonna juures," lisas ta. "Ennetava meetmena isoleeriti 12 kaitseväelast, kes on positiivse proovi andnud ajateenija toakaaslased ning olid enne tema väljaloale siirdumist haigestunuga lähikontaktis olnud."

Eilsetel andmetel on nakatunud juba seitse Nõmme Kalju mängijat. Jalgpalliklubi president Kuno Tehva väitis eile, et võistkond isolatsiooninõudeid ei eiranud. "See info, kuidas meeskond on isolatsioonis olnud, on teada nii terviseametile kui ka jalgpalliliidule. Sellises olukorras on raske aru saada, kuidas oleme saanud millegi vastu eksida," märkis ta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!