Üks koroonaviirusesse nakatunud inimene käis pidudel Rapla- ja Tartumaal, mille tõttu on nüüd 39 inimest terviseameti jälgimise all

 (222)
Grillpidu.
Grillpidu. Scanpix

Terviseamet andis täna teada, et kahe mais peetud peo osalised on terviseameti jälgimise all, kuna neil olengutel käis üks koroonahaige inimene.

Üks pidu, mis viis terviseameti jälgimiseni, toimus Raplamaal. Üritusega saab praegu siduda kuut haigusjuhtu ning 27 inimest on jälgimisel.

Teine oleng oli Tartumaal, sellega seoses on teada kaks haigestunut, jälgimise all on 12 lähikontaktset. "Kui esimese ürituse puhul olid kõik haigestunud ja kontaktsed täisealised, siis Tartumaa nakkuskolde puhul oli noorim osaleja noorem kui 10 eluaastat ja vanim 50-aastane," edastas terviseameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar. "Ka kontaktsetel soovitame lähikontakte vältida ning välja minemist vältida," lisas ta.

Viirust levitanud inimene ei teadnud enda koroonaviirusesse haigestumisest. Terviseameti väitel polnud esimesel peol käies tal ka koroonaviiruse sümptomeid, teisel peol olid juba kerged sümptomid esinenud.

Eestis on kokku tehtud üle 70 tuhande esmase koroonaviiruse tuvastamise testi, nendest 1784 ehk 2,5 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Viirus on nõudnud 64 inimese elu. Terviseamet tuletab meelde, et hoolimata eriolukorra lõppemisest tuleb haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Küsitlus #118543