Üks hääl maksis Paltsule 1556 krooni

 (62)
Tõnis Palts
Foto: DELFI

Kahemiljonilise kampaaniaga vaid 1285 häält kogunud Tallinna linnapea Tõnis Palts siunab linlasi, kes jätsid valima minemata.

„Põhjuseks on erakonna madal reiting. Tallinnas on erakonna reitingu mõju valimistulemusele kõige suurem, võrreldes isikute tuntusega,” selgitab Palts SL Õhtulehele nigelat tulemust.

Otseselt enda piirkondliku otseposti peale kulutas Palts 200 000 krooni. Erakonda toetava tegevuse peale ligi kaks miljonit krooni.

Palts ei teinud oma piirkonnas enda kinnitusel muud valimiskampaaniat, kui jagas pastakaid. „Minu valimiskampaania oli eelkõige erakonna tulemusele suunatud. See põhines lootusel, et inimesed on rahul minu tegevusega linnapeana ja hääletades igas linnaosas Res Publica esikandidaadi poolt, kogume volikogus suure osakaalu ning saadikud toetavad omakorda mind volikogus uuesti linnapeaks kandideerides.”

Olete tulemuses pettunud? „Olen, aga mitte enda pärast. Ega ka mitte isegi erakonna pärast. Pigem olen pettunud nendes tallinlastes, kes valima ikkagi ei läinud,” lajatab Palts.

Lisaks Tõnis Paltsule pääsesid Res Publica ridadest Tallinna volikokku ekspeaminister Juhan Parts ja Oleg Rebane.