Ukrainasse sõdima minek võib kaasa tuua üsna tõsised tagajärjed

 (60)
Azov
Azovi pataljoni vabatahtlikudFoto: VALENTÕN OGIRENKO, REUTERS

Teadaolevalt pole Eestist keegi vabatahtlikuna Ukrainasse sõdima läinud, ent teise riiki sõtta minek võib kaasa tuua tõsised tagajärjed, hoiatavad ametnikud.

Vabatahtlikuna teise riiki sõtta minekut seadused otseselt ei keela, selgitab justiitsministeeriumi karistusõiguse ja menetluse talituse nõunik Tanel Kalmet "Aktuaalsele kaamerale".

"Kui selline tee jalge alla võtta siis see on väga-väga ohtlik asi ja võib kaasneda selle asjaga niisugune tegu, mis on määratletud kuriteona. Nii Eesti õiguses või ka kusagil mujal. Aga olulised on sellised kuriteod nagu sõjakuriteod - see võib olla nagu väga raske n-ö nuga mööda käia, et ei libastuks," vahendab ERR Uudised Kalmeti sõnu.

"Kuhugi, kuhu ta satub, iseenesest ei pruugi olla midagi tõsist, aga see, mida ta teeb, milles ta osaleb, kelle käsku ta täidab, see võib kaasa tuua üpriski tõsised tagajärjed," hoiatas Kalmet.

Ida-Ukrainas sõdib vabatahtlikuna Azovi pataljoni ridades Soomes ajateenistuse läbinud mees, kellel on nii Soome kui Rootsi kodakondsus, teatas ajaleht Dagens Nyheter.