Ujumisliidu president mõistab roolijoodikust treeneri hukka: tema treenerina jätkamine on sügava kahtluse all

 (49)
Ujumisliidu president mõistab roolijoodikust treeneri hukka: tema treenerina jätkamine on sügava kahtluse all
Foto: Hendrik Osula

Ujumisliidu president Karol Kovanen mõistis täielikult hukka reedel Tartus toimunud võistluselt viit alaealist tagasi Tallinnasse sõidutada tahtnud ujumistreenerit, kelle politsei raskes joobes autoroolist maha võttis.

"See on sõnatuks võttev," lausus Kovanen. "Tunnustan politseid kiire tegutsemise eest, samuti seda inimest, kes autost teada andis, mistõttu suurem kahju hoiti ära. Ilmselgelt ei kanna see inimene meie väärtusi," ütles Kovanen.

Ta ei tahtnud veel treeneri nime öelda, sest Ujumisliit pole saanud politseist infot selle kohta, kellega on tegemist. Küll on neil aga ühe inimese suhtes tugev kahtlus. Kui saab selgeks, kes on sellisel moel enda ja teiste elud ohtu pannud, avalikustavad nad ka inimese nime, lubas Kovanen.

Homme toimub Ujumisliidu juhatuse korraline istung ja seal on kindlasti kavas juhtumit ka arutada. "Selge, et ujumises sellisel käitumisel kohta pole," lausus Kovanen. "Tuleb arutada treeneri kutseeetikat, selle vastu on rängalt eksitud. Tema treenerina jätkamine on sügava kahtluse all," lausus Kovanen.

Ta ütles, et oli reedesel võistlusel ning ei tema ega keegi teine ei märganud võistluse ajal midagi kahtlast.

Tartu politsei pidas reedel kinni viit teismelist ujujat koju sõidutava ujumistreeneri, kes oli nii purjus, et ei suutnud alkomeetrisse puhuda.