TV3 VIDEO | Küberrünnakud on Eestis igapäevased

 (6)

Küberkurjategijad üritavad igapäevaselt rünnata Eesti erinevate ametkondade arvutisüsteeme ning löögi alla satuvad ka ettevõtted ja eraisikud. See on tänane reaalsus, mis nõuab, et kõik turvasüsteemid töötaksid häireteta ning alati peab olema kasutada varuvõimalus.

Viimasel ajal on toimunud küberrünnakud sanitaartehnika hulgi- ja jaemüügiga tegeleva ettevõtte AS FEB vastu, aga ka meediaorganisatsiooni Ekspress Grupp vastu. Puutumata pole jäänud ka politsei- ja piirivalveameti (PPA) veebikeskkond.

"See oli umbes 40-minutiline nn teenusetõkke rünnak, mis ajutiselt ligipääsu sulges. Pärast 40 minutit see rünnak lõppes ja lehekülje normaalne töö taastus," kirjeldas PPA vastu suunatud rünnakut riigi infosüsteemi ameti (RIA) osakonnajuhataja Tõnu Tammer.

Tegelikult toimub küberrünnakuid kordades enam. "Iga tund ja iga minut me näeme, kuidas keegi üritab kuskilt midagi kombata, üritab mingit turvanõrkust ära kasutada. Õnneks oleme me üsna heal järjel: uuendame ja paikame oma süsteeme. Enamik neid katsumisi ebaõnnestuvad," kinnitas Tammer.

Kuidas ennast paremini kaitsta ja kuhu rünnaku korral pöörduda, vaata videost!