TV3: Kes müüvad Tallinnale kartuleid ja küttepuid?

 (42)
TV3: Kes müüvad Tallinnale kartuleid ja küttepuid?
Foto: Andres Putting

Täna lõppesid riigihanked, mille kaudu Tallinna linn ostab abivajajatele talvekartulit ja küttepuid. Seda, kes riigihangetes võitjaks tulid, veel teada pole.

Pärast seda, kui Tallinna linnapea Edgar Savisaar oli poseerinud Vabaduse väljakul kartulikottide ja puuriida taustal, tekkis ajakirjandusel õigustatud huvi, kellelt ja kui kallilt väidetavalt makseraskustes linn abivajajate jaoks talvekartulit ja küttepuid ostab, teatavad TV3 uudised.

22. septembril teatas Tallinna abilinnapea Merike Martinson, et kartulite ostul võetakse arvestuslikuks hinnaks viis krooni kilogrammi eest. Martinsoni sõnul ei tähendavat see sugugi, et abikartul just viiekroonise hinnaga ostetakse. Pealegi pidavat see hind sisaldama ka kartulikoti toimetamise maksumust abivajaja koju.

Martinsoni sõnul riigihanke kestel lõplikke hanke asjaolusid avalikustada ei saa. Abipakett oli tema väitel paika pandud juba eelmisel aastal ning seost lähenevate valimistega seega pole.

IRLi kuuluv linnavolinik Nikolai Stelmach aga leiab täie kindlusega, et tegu on Keskerakonna osava valimiskampaaniaga.

TV3 uudiste poolt turul küsitletud kartulimüüjad aga kinnitavad, et oleksid nõus pealinnale kartulit müüma viiest kroonist odavamalt.

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.