Tuumajaam peletab Pakrilt inimesi eemale

 (41)
Tuumajaam peletab Pakrilt inimesi eemale
Foto: Andres Putting, Delfi

Eesti Energia plaan rajada Pakrile tuumajaam ja peatselt algavad uuringud selleks tarbeks on peletanud saartelt peletanud eemale võimalikud elanikud.

Kui Eesti Energia jaoks on tuumajaama rajamine Pakrile veel üksnes kavatsus, siis saarel on selle tagajärjed juba käegakatsutavad. Veel eelmisel suvel külastas Pakri saari terve rida inimesi, kellel oli kindel plaan oma tulevik Pakriga siduda, kuid täna on hirm tuumajaama ees nende plaane muutnud, vahendasid ERR Uudised  “Aktuaalset kaamerat”.

Saareasukate järeltulijate kava järgi kihanuks praegu peaaegu inimtühjal Suur- ja Väike-Pakril juba mõne aasta pärast külaelu. Kuid tuumajaama-plaanid on saartele karuteene teinud veel enne, kui esimene uuringupuurauk maasse uuristatud.

“See on saarte üldplaneering, kus siia pidi tulema mitu küla peale ja nende kinnistute plaan ja kõik, aga sellega pole enam midagi teha. Selle võib panna kemmerguseinale,” ütles Pakri Tarvas OÜ juhataja Ilmar Heinlaht.

Väike-Pakri poolasukate sõnul on ainuüksi tuumajaama-juttude mõju nii ränk, et ei pane saarte viljakat arengut mitte seisma, vaid pöörab kogu seni tehtud töö olematuks.