Turvaettevõtted riigikogule: muutke seadust nii, et patrullautod lubataks ühistranspordirajale

 (35)
Turvaettevõtted riigikogule: muutke seadust nii, et patrullautod lubataks ühistranspordirajale.
Foto: Andres Putting

Eesti Turvaettevõtete Liidu hinnangul valitseb liikluses täna olukord, kus turvaettevõtetel on kiirete väljakutsete teenindamine muutumas ülikeerukaks – patrullautod jäävad ummikusse toppama ning halvemal juhul võib see kasvatada ka kuritegevust.

Olukorra parandamiseks on vajalik patrullautode lubamine häirele reageerimisel ühissõidukite rajale. Tänase seaduse kohaselt on turvafirmade patrullautod tavaliiklejad, teatab liit.

"Tallinna linnavalitsuse soov ühistranspordile täiendavad eeliseid anda on mõistetav, kuid muudatuste tegemisel tuleb arvestada piltlikult öeldes kõigi ühendatud anumatega," ütles ETELi tegevdirektor Kaupo Kuusik.

"Ühest küljest tahame, et häire korral oleks turvafirma kohal mõne minutiga. Teisest küljest on see tavaliiklejana liikluseeskirju järgides muutumas peaaegu võimatuks. Juba täna on Tallinn enamuse ajast väga raskesti läbitav ning võib vaid ette kujutada, mis juhtub septembris, mil puhkused läbi ja algab ka uus õppeaasta."

Kuusiku sõnul pöörduvad turvafirmad olukorra parandamiseks riigikogu poole: "muutke kehtivat liiklusseadust viisil, mis lubaks ka turvaettevõtete patrullautod kiireloomuliste tööülesannete täitmiseks ühistranspordiradadele," ütles Kaupo Kuusik.

„Inimeste heaolu sõltub mitmest faktorist, millest turvatunne on kindlasti üks tähtsamaid. Seepärast peame väga oluliseks, et riigikogu kaaluks ettepanekut põhjalikult. Kuidas seda muudatust tehniliselt korraldada, saab veel läbi mõelda, kuid oluline on, et häire korral oleks operatiivautode kõrval võimalus kiiresti kohale jõuda ka turvafirmade patrullautodel.“