Türgis kohvikusse läinud ERRi ajakirjanikud peeti ISISe pähe kinni

 (73)
Türgis kohvikusse läinud ERRi ajakirjanikud peeti ISISe pähe kinni
Foto: Andres Putting

Türgi-Süüria piirilt põgenikelaagritest reportaaže vahendanud Raadio 4 reporterid Kirill Krabu ja Julia Bali sattusid situatsiooni, kus neid peeti ISIS-e agentideks - olukorra seletamiseks tuli appi võtta Google Translate.

"Me lihtsalt läksime kohvi jooma mingis kohalikus külas. Kohvik nägi välja nagu garaaž, mitte päris kohvik. Läksime sinna sisse ja seal istusid viis tüsedat habemega tüüpi, kes nägid välja nagu Talibani või Al-Qaeda liikmed," meenutas Krabu Menule antud intervjuus, vahendab ERR.

Krabu viskas kolleegiga tundmatute üle nalja, sest mehed nägid välja, nagu võiksid nad eestlased otsejoones Süüriasse saata.

Varsti pärast seda tuli kohvikusse politsei ning kuigi Krabu arvas, et korrakaitsjad tulid viie kahtlase välimusega mehe pärast, selgus, et politsei oli kutsutud hoopis reporteritele endile.

Olukorra tõsidusest said eestlased aru aga alles siis, kui politseinikud võtsid ära nende passid. "See oli alguses ehmatav ja kui me sõitsime ei tea kuhu, siis oli ehmatus, et mis nüüd toimuma hakkab ja miks võeti meid, mitte neid," rääkis Krabu.