Tulviste: Ilves on nüüd oma tegutsemises vabam

 (16)
Tulviste: Ilves on nüüd oma tegutsemises vabam
Peeter TulvisteFoto: Ilmar Saabas

Isamaa ja Res Publica Liidu veteranpoliitik Peeter Tulviste rõõmustab Toomas Hendrik Ilvese tagasivalimise üle ja arvab, et Ilves on nüüd oma tegutsemises palju vabam.

"Ma arvan, et ta on teinud väga head tööd ja see on hea, et ta tagasi valiti. Kuna teine kord jääb viimaseks, siis teisel korral on käed palju vabamad. Jääb loota, et ta hästi kasutab seda," ütles Tulviste Delfile.

Tulviste sõnul tuleb tähelepanu pöörata ja rääkida ikka samadest asjadest, mis ka praegu üleval on, aga ta saab seda teha palju vabamalt ja ei pruugi kogu aeg mõelda, kuidas seda võib tema kahjuks tõlgendada. "See on üleüldine poliitikute probleem, et ühest küljest tahad probleeme lahendada ja teisest küljest seda tehes võid sattuda sellisesse olukorda, kus võetakse see võimalus ära," sõnas Tulviste.

Ilvese kõige tugevam omadus on Tulviste arvates see, et tema tuleb niisugusest ühiskonnast nagu me tahame endale luua. "Ta on seal üles kasvanud ja sellepärast temal ei ole paljusid probleeme, mis on siinsetel inimestel, eriti vanemal põlvkonnal, kes nõukogude ajal on elanud. Temal neid ei ole ja ta pole pidanud elama ühiskonnas, kus sellised probleemid on."