Tüli Ilon Wiklandiga maksab muuseumi-juhile töökoha

 (38)
Tüli Ilon Wiklandiga maksab muuseumi-juhile töökoha
Ilon WiklandFoto: Andres Putting

Ilon Wiklandi sõber ja tema teoste kirjastaja Enno Tammer ütleb, et kultuuriministeeriumil on alust Läänemaa muuseumi direktor Rea Raus lahti lasta, sest väidetavalt ei küsinud ta kunstniku teoste kasutamiseks luba.

Konflikt end Astrid Lindgreni raamatute kaudu paljude südamesse joonistanud Wiklandi ja Rausi vahel tekkis tänavu kevadel - nimelt on kunstniku pärandi säilitamiseks mõeldud Iloni Imedemaa Haapsalus Läänemaa muuseumi allasutus, kirjutab Õhtuleht.

Praeguseks on juba peatatud Wiklandist kõneleva raamatu “Ilon. Pikk teekond koju” levitamine ja selle tiraaž, mis on välja antud kultuurkapitali abiga, võidakse hävitada, sest Wiklandi ja ministeeriumi kinnitusel ei küsinud Raus raamatu välja-andmiseks kunstnikult luba ja rikkus sellega autoriõigusi.

Veel olevat Raus eksitanud ministeeriumi, väites, et Wikland on nõus andma oma autoriõigused muuseumile, ent hiljem selgus, et vastavaid läbirääkimisi pole olnudki.

Wikland ei näinud koostööks Rausiga mingisugust võimalust ja seda just usalduse puudumise tõttu ning peljates võimalust, et Iloni Imedemaa suhted võivad Wiklandiga sootuks katkeda, saatis Jänes 15. juulil Rausile kirja, milles teatas, et ta vabastatakse töölt.

Refereeritud artikli täistekst Õhtulehe veebiküljel