Tulge jala, rongkäik sulgeb liikluseks suuremad tänavad

 (21)
laulupidu
Foto: Andres Putting

Tänasest keskpäevast muutub kardinaalselt Tallinna kesklinna liikluspilt. Seoses laulu- ja tantsupeo rongkäiguks rivistumisega ning rongkäigu toimumisega on Tallinna kesklinnas alates kella 12st suletud Vabaduse platsi ja Viru ringi ümberkaudsed tänavad ning rongkäigu marsruut Viru ringist mööda Narva maanteed kuni lauluväljakuni.

„Tavapärasest sootuks erineva liikluskorraldusega tuleb arvestada, kui rivistutakse rongkäiguks, s.o alates kella 12st ei ole praktiliselt sõidukiga võimalik liigelda Vabaduse väljakul ja ümberkaudsetel tänavatel,“ ütles Põhja prefektuuri korrakaitseosakonna juht Kristian Jaani Põhja prefektuuri teatel.

„Sõidukijuhtidel tuleb aegsasti mõelda läbi alternatiivsed marsruudid soovitud sihtkohta õigeks ajaks jõudmiseks, kuna harjumuspäraselt ei toimi liiklus praktiliselt ühelgi Tallinna suurematest tänavatest." Seejuures palub politsei autojuhtidel olla äärmiselt tähelepanelik, sest Tallinnas on liikumas hulgaliselt inimesi, kelle jaoks pealinna tihedas linnaliikluses osalemine pole sugugi igapäevane tegevus.“

Kõigil, kes tulevad pealtvaatajana nautima laulu-ja tantsupidu, soovitab politsei tulla eeskätt jalgsi.

Ümberkorraldustes kohta on juba enne sulgemist väljas kollased infotahvlid alates Tallinna piirist kuni konkreetsete tänavateni, mis on suletud. Oluline on jälgida kõikvõimalikke liikluskorraldusvahendeid.

Tallinna ühistranspordi graafikute kohta saab infot Tallinna linna infotelefonilt 1345. Rongkäigu ajal tuleb taksoga sõitjatel arvestada, et päris rongkäigu äärde taksot tellida on äärmiselt keeruline. Samuti ei pääse taksoga ligi lauluväljaku ja Kalevi staadioni väravatesse.

NB! Meeskond OÜ koostatud liiklusskeemiga saab tutvuda Eesti politsei veebilehel
http://politsei.ee/?mid=5&mcid=11969&ctype=news_article&pageid=6
(liiklusskeemi täissuuruses vaatamiseks vajutage hiirega skeemi paremklahviga ning valige view image/kuva pilti)

Laulu- ja tantsupeoga seotud liikluskorralduse muudatused:

2. juuli kell 20 - 5. juuli kell 19 on sõidukite peatumine ja parkimine keelatud järgmistes kohtades:

Vana-Pirita teel (Pirita tee ja Pirita tee nr 20 vahelisel ühesuunalisel lõigul) Pirita tee äärses Russalka parklas Pirita tee kesklinnast väljuval suunal (Vana-Pirita tee ja Pirita tee 20 vahel) Narva maanteel Pirita tee ja J. Smuuli tee vahel

Kalevi staadioni ja Lauluväljaku lähistel on suured liikluse ümberkorraldused 3.-5. juulini Seoses tantsupeo peaproovi ja etendustega Kalevi staadionil on Juhkentali tänav (v.a ühissõidukid ja korraldaja loaga sõidukid) suletud liikluseks:

4. juulil kell 10.00-14.00
5. juulil kell 10.00-14.00.

Narva maantee (Pirita tee ja J.Smuuli tee vahelisel lõigul v.a ühissõidukid ja korraldaja loaga sõidukid) suletakse liikluseks:
4. juulil kell 14.00-24.00
5. juulil kell 12.00-19.00

Rongkäigupäeval, 4. juulil tasub sõidukiga liiklejatel vältida Tallinna kesklinna ja Lauluväljaku vahelisi teid

Seoses peo rongkäiguks rivistumisega ning rongkäigu toimumisega 4.
juulil on Tallinna kesklinnas alates kella 12st suletud Vabaduse platsi ja Viru ringi ümberkaudsed tänavad ning rongkäigu marsruut Viru ringist mööda Narva maanteed kuni lauluväljakuni. Samuti tuleb arvestada, et häiritud on liiklemine ka kõigil nendega külgnevatel tänavatel.

4.juuli kell 12-18.30ni on suletud järgmised tänavad:

Endla tänav (Koidu tänava ja Toompuiestee vahel) Toompuiestee (Paldiski maantee ja Endla tänava vahel) Tõnismäe tänav Hariduse tänav Toompea tänav Kaarli pst Roosikrantsi tänav G. Otsa tänav Väike-Karja tänav (Pärnu maantee ja Müürivahe tänava vahel) Mere puiestee (Viru väljaku ja Rannamäe tee vahel) Rannamäe tee (Mere puiestee ja Suur-Rannavärava vahel) Väike-Rannavärava, Uus tänav (Väike-Rannavärava ja Uus 22 vahel) Kanuti tänav