Tules hävinud kaktusekollektsiooni omanik: inimesed on vist minu eest ära otsustanud, et tuleb jätkata

 (38)
FOTOD SÜNDMUSKOHALT

Tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuima kaktusekollektsiooni omanik Harri Poom ei lase end õnnetusest murda ja lubab tööga jätkata. "Inimesed on selle vist juba ette ära otsustanud. Ka täiesti võõrastelt tuleb abipakkumisi nii taimede, kui muu näol – ja häid soove, täiesti uskumatu lausus ta, aga jah ohkab siis, hoonet ju praegu enam pole.

Saare-Tõrvaaugu aiandis hävis öises tulekahjus tuntud aedniku Harri Poomi kaktusekollektsioon. 26 aastat arendatud kollektsioonis oli tuhandeid taimi, nende hulgas selliseid, mille omal ajal istutas aedniku vanaema.

Täna avanes sündmuskohal kurb ja õudne pilt, surnud ja pealt söestunud kaktused seisavad endiselt püsti. Tules hävis kasvuhoone ning selles olnud üle tuhande kaktuse, lisaks viinapuuistikuid ja tehnoloogilisi seadmeid nagu pumbad ja mürgipritsid.

Tulekahju avastas aednik alles hommikul, kui läks kasvuhoone ahjule puid alla lisama – kõik oli maha põlenud, kiled, taimed, järel vaid ahervare.
„Vaid mõned karbid seemikuid on mul nüüd toas lampide all.“

Poom oletas, et tulekahju võis alguse saada korstnast, kus pigi ja tahm võisid põlema minna, süüdates ka kasvuhoone plastikkiled.

Poom ei jäta aga jonni ja ütleb, et paari aasta pärast on põhjust sinna uuesti külla minna, ja siis juba elavaid taimi vaatama.

Selline nägi tules hävinud kaktusekogu välja oma eluajal.