Tulekul taas üks vihmane suvi?

 (39)
Tulekul taas üks vihmane suvi?
Foto: Ilmar Saabas

Sünoptik Merike Merilaini sõnul jätkub kevad ja maikuu soojade ja kuivade ilmadega, küll aga peab ta võimalikuks, et suvi tuleb niisama jahe ja vihmane, nagu möödunud aastanegi.

Laupäeval-pühapäeval levib Skandinaaviale ja Soomele kaugetel põhjaliustel tekkinud, kuid juba soojenenud kõrgrõhuala. Selle lõunaservas on meil kirdetuulega veel võrdlemisi jahe ja öökülmaoht samuti suur. Aga kõrgrõhuala soojenemine jätkub pikas põhjamaises päevas ja uuel nädala näeme ka oma sisemaal suviseid temperatuuri näite, vahendab Ilm.ee Merilaini sõnu.

Vihmade tsoon jääb aga Vahemerelt kerkiva soojalaine ja põhjamail pesitseva kõrgrõhuala vahele peatuma ning pikemalt kestvad ja intensiivsed vihmasajud võivad ahistada Ukrainat, Poolat, Taanit, Saksamaad.

Meil aga püsib 20. mai paiku õhusoe mõnusalt 20 kraadi lähedal ning looduse areng toimub keskmiste näitude rajal.

Vihmade algust ei prognoosi ükski mudel lähiajaks, pärast 20. maid on vihmasaju tõenäosuseks arvutatud 5-35 protsenti. Aga kuiva kevade järel võib ka mullusele sarnane tusameelne ja veerohke suvi saabuda. Enam-vähem kuiv aeg kestis mullu koguni 14. juunini.

Tuleb kannatlikult oodata ja loota, et sajud tulevad õigel ajal ja jätavad pärast ka suvele ruumi.

Vaata täpsemat ilmainfot Delfi ja Ilm.ee koostöös valminud veebisaidilt ilm.delfi.ee