Tulekahjus hukkunud perekond kolis majja tänavu kevadel. Nad olid õnnelikud ja aktiivsed


Elumaja põleng Tartus, Ihastes 10.12.2019
Elumaja põleng Tartus, Ihastes 10.12.2019Foto: Argo Ingver

Eile öösel süttis Ihastes kahekorruseline puumaja, tulekahjus hukkus viieliikmeline perekond: ema, isa ja kolm last. Perekond sai maja oma koduks tänavu kevadel.

Tulekahjus hävinud maja ühisomanikeks olid alates aprillist sama perekonnanimega 27-aastane Karolina ja 38-aastane Sergei.

Oma sotsiaalmeedia kontodel jagasid mõlemad pulma- ja perepilte. Viimastest nähtub, et neil oli kolm poega.

Karolina ema ja õde panid hommikul pere mälestuseks maja juurde lilled ja laste mänguasjad. Nende sõnul oli perekonna elu viimasel ajal ilusti rööpas. "Elu oli heaks läinud," ütles hukkunud naise ema Delfile.

Perekonna kõik viis liiget olid õnnelikud. "Nad olid hästi aktiivsed, toredad," ütles õde.

Ka naabrid rääkisid, et nägid Karolinat ja Sergeid tihti oma lastega jalutamas, kõige väiksem veel vankris.

Tartus Ihaste linnaosas süttis eile enne keskööd kahekorruseline puidust elumaja. Tulekahjust andis teada naabermaja elanik ning päästjateni jõudis ka info, et seal elab lastega pere. Mõne minutiga kohale jõudnud päästjad alustasid kustutamist väljast, sest tule äärmiselt kiire leviku tõttu ei olnud võimalik päästetöödeks majja siseneda. Söestunud ruumidest leiti viis hukkunud inimest, kellest kolm olid lapsed.

Tegemist oli päästeameti ajaloo kõige traagilisemate tagajärgedega eluhoone tulekahju. Põlengu tekkepõhjusi ja asjaolusid selgitab prokuratuur ja politsei.