Tudeng TV saade "Fookus" keskendus uue meedia arengule

Saade täispikkuses!

Eesti esimene noorte ajakirjanike loodud ja juhitud veebisaade "Fookus" tähistas 23. märtsil esimest tegutsemisaastat. Sel puhul tuli saates juttu uue meedia arengust, tehnoloogiatest ning omaalgatuslike väljaannete rollist uue meedia sisu kujundamisel.

"Suur osa saatemeeskonnast on BFM-i tudengid, kuid "Fookus" ei ole sisult tudengisaade - seda näitab juba teemade ja külaliste valik," ütles "Fookuse" autor ja saatejuht Marian Võsumets reedel Vikerraadiole antud intervjuus. "Meid motiveerib tõsiasi, et saame teha täpselt seda, mida ise soovime ja tagasiside on olnud positiivne. Katsetame väga palju formaadi ja teemadega - näiteks viimane saade oli erandkorras hoopis vene keeles," lisas Võsumets.

Esimene "Fookus" oli eetris eelmise aasta 26. märtsil. Käsitletud on muuhulgas Ukraina konflikti, Euroopa Liidu föderaliseerumist, kooseluseadust, ajakirjanike suundumist poliitikasse, venekeelse telekanali loomist ja prostitutsiooni reguleerimist. Viimase eest pälvis "Fookus" organisatsiooni Living for Tomorrow meedia eripreemia naistevastase vägivalla tõkestamise eest.