TÜ Narva kolledž läheb linna vastu kohtusse

 (38)

Tartu ülikool kaebab Narva linnavalitsuse kohtusse, kuna võitlus uuele kolledžihoonele ehitusloa andmiseks jätkub ning muinsuskaitselised probleemid on muutunud poliitilisteks.

Narva kolledži teatel on linn keeldunud noorte arhitektide Siiri Vallneri, Indrek Peili ja Katrin Koovi projekti “Vihm” järgi kavandatava uuele õppehoonele ehitusluba väljastamast, Narva linnas käib aga võitlus isiklikul tasemel ja arhitektuurilised ning muinsuskaitselised probleemid on taandunud poliitilisteks, edastab ETV24 Aktuaalse Kaamera uudist.

Kui aasta lõpuks kompromissi ei saavutata, siis on ülikool sunnitud loobuma ka 38 miljonist kroonist, mis on eraldatud Euroopa Liidu sotsiaalfondist ning 10 miljonist kroonist, mis on hoone ehituseks ette nähtud Eesti riigi rahast.

Detsembri algul väljastatud keeldumisteates oli 13 punkti, mis linnale projekti juures ei meeldinud. Vahepealsete konsultatsioonide tulemusel on neist alles jäänud küll vaid paar-kolm, kuid see-eest kõige tähtsamad, mis puudutavad hoone välisilmet.

Kolledži direktor Katri Raik peab tekkinud olukorda kahetsusväärseks, kuid samas peab ülikool oma õigusi piirilinnas ka kaitsma.

Narva linnapea Tarmo Tammiste ei soostunud suhteid ülikooliga Aktuaalsele kaamerale kommenteerima.